پرده برقی هوشمند

با استفاده از این سیستم در یک خانه هوشمند میتوانید پرده ها و کرکره های خود را به صورت دستی آپ موبایل و یا بصورت اتوماتیک از طریق سنسور های نور نصب شده و زمان بندی به شکل های مختلف باز و بسته کنید .

پرده برقی هوشمند

پرده برقی چیست؟

پرده برقی مانند یا جنسی از پرده نیست: اگر از پرده های خانه خود در هنگام باز و بسته کردن خسته و ناراحت شده اید به آسانی می توانید پرده های خانه خود را با نصب یک موتور به صورت برقی باز و بسته کنید. اگر خانه هوشمند دارید و به سیستم هوشمند مجهز هستید، خود سیستم هوشمند می تواند با مدیریت  و کنترل پرده های برقی، قابلیت ها و امکانات فراوانی را از نظر برنامه ریزی دلخواه و استفاده بهینه از پرده ها، برای شما به عمل بیاورد و می تواند پرده ها را تحت سناریوها و برنامه های گوناگونی مدیریت نماید. برای مثال : مواقعی که مشغول به فیلم دیدن هستید پرده به صورت خودکار بسته شود ویا ساعت 8 صبح پرده ها باز شوند.همچنین می توان به پرده ها برنامه یا ساعت باز و بسته شدن تعریف کرد و یا از آن بخواهد که هنگامی که مهمان در خانه حضور دارد باز شوند، و یا زمانی که شخصی در خانه حضور ندارد، پرده ها به صورت خودکار بسته شوند. و مازاد بر این قابلیت ها و امکانات، می توان پرده ها رو با فشردن یک کلید از روی مانیتور هوشمند ، لمس یک پل از کلید های لمسی برنامه پذیر، نرم افزار قابل نصب روی تلفن همراه، ساعت هوشمند (apple Watch)، یا ریموت کنترل مرکزی منزل، به آسانی باز و بسته کرد.

مزایای استفاده از پرده برقی

کمی ناراحت کننده است در ساختمان هایی که پرده های معمولی یا سنتی نصب گردیده است، خستگی و کسل شدگی وجود دارد که لذت یک زندگی راحت را از دست می دهیم. به طور مثال اگر سمت نورگیر منزل شما کم باشد و خوب نور به خانه نرسد، شما احتیاج دارید تا نور منزل را به نوعی تامین کنید. به طور مثال ممکن است از روشن کردن مهتابی یا لامپ در طول روز استفاده نمایید. گاهی هم می خواهید نور واقعی و طبیعی به منزل بیاید که مجبور به باز کردن پرده ها می شوید. استفاده از مهتابی و چراغ در طول روز علاوه بر مصرف زیاد انرژی، باز هم قشنگی نور طبیعی را ندارد. پس سراغ باز کردن پرده ها می رویم. باز کردن  پرده ها هم مشکلاتی دارد. باز کردن پرده ها با دست، باعث جمع شدگی  پرده در یک بخش می شود که ظاهر قشنگی را به همراه ندارد. از طرفی ممکن است گیره پرده خراب شود و پرده به راحتی تکان نخورد. یا ممکن است گیره پرده از ریل پرده جدا شود. مطمئن باشید انجام این کار در طول روز، خستگی فراوانی  را به همراه دارد. بعد از مدت طولانی، ترجیح می دهید با زدن کلید، چراغ را روشن یا خاموش کنید. با این وجود هم از نور طبیعی، هم از منظره زیبای خانه لذتی نمی برید.

برخی از این مزایا:

  1. آسانی و راحت شدن کار
  2. جمع شدن با چین های مرتب
  3. استفاده از نور واقعی و طبیعی پشت پنجره
  4. صرفه جویی در انرژی برق
  5. سالم نگه داشتن پرده برای سال های پیاپی
  6. قشنگی دکوراسیون منزل
  7. لذت تماشای آسان نمای خارج خانه

اگر به طور همزمان از پرده برقی افقی و عمودی در منزل استفاده کنید، می توانید سینما را به منزل بیاورید. پرده عمودی در پشت پرده افقی قرار می گیرد. در این صورت نور به منزل شما نفوذ نمی کند و محیطی مثل محیط سینما در منزل به وجود می آید.

برخی از پرده برقی ها دارای تاچ پنل هستند. به این معنی که با لمس بخشی از پرده، پرده ها به صورت خودکار باز خواهند شد. پس نیازی به دنبال گشتن ریموت ندارید.

اپلیکیشن ساده پرده برقی

برای مدیریت پرده ها احتیاجی نیست از جای خود بلند شوید یا ریموتی را همراه داشته باشید. همه ی پرده های خانه شما از طریق موبایلتان قابل مدیریت و کنترل است.

از پرده برقی در چه مکان ها و جاهایی استفاده می شود؟

در خانه ها، برای پرده های اتاق و حال می توانید از پرده های برقی عمودی و افقی استفاده کنید.

در سالن های  اجتماعات مانند سالن های سینما، تئاتر، سالن های گفت و گو از پرده برقی استفاده می شود.

پرده های برقی عمودی برای ادارات دولتی، شرکت های خصوصی و … کاربرد  بیشتری دارد.

HANTA

برچسب ها: بدون برچسب
0

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند