نیروی جوان و تاثیر آن بر کار و پروژه ها

مقدمه :

بدون شک یکی از مهمترین سرمایه های یک مجموعه مانند یک کشور سرمایه نیروی انسانی آن است. که به دلایل بیشماری بخش عظیمی از این سرمایه را، نیروی جوان آن تشکیل می ده. امروزه با توجه به رشد روز افزون دانش و تکنولوژی جوانان به طور ویژه نقش بسزایی در حرکت رو به جلوی صنعت دارند

به همین دلیل می توان به جرئت گفت بزرگ ترین سرمایه ی حال حاضر کشور عزیزمان ایران نفت! یا معادن آن نیست بلکه نیروی جوان پویای آن می باشد که نقطه ی متمایز کننده ی آن از کشور های پیشرفته اروپایی است. در حال حاضر کمبود نیروی انسانی زنگ خطری است که برای جوامع غربی به صدا در آمده و با توجه به سیستم خانوده ها در این جوامع، به شدت به دنبال نیروی انسانی از کشور های دیگر می گردند.

  حال زمانی که ما در داشتن نیروی انسانی پر کار خود کفا هستیم، آیا وقت آن نرسیده است که کار را به جوانان خود بسپاریم و نتیجه مطلوب آن را مشاهده کنیم؟ هر چند به طور قطع این عقیده را داریم که نیروی جوان باید در کنار نیرو های با تجربه پا به سن گذاشته تر تجربه کسب کنند و سپس جای آن ها را گرفته و با نیروی جوانی خود کار را پیش برده و پس از مدتی دوباره جای خود را به نیرویی جوان تر بدهند.

جوانی :

جوانی به دوره ی بین نوجوانی و میانسالی گفته می شود که به قطع یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین دوران عمر انسان است. بازه ی زمانی  جوانی از دو دیدگاه مختلف بیان میشود:

  1. جوانی در بازه ی 18 تا 30 سالگی انسان قرار دارد.
  2. انسان در دوره ی جوانی دارای ویژگی های منحصر به فردی است؛ پس هر شخصی که دارای این ویژگی ها باشد می تواند جوتن نام گیرد.

اصولا در این دوره تصمیماتی از سوی انسان برای آینده گرفته می شود که می توان از آن به عنوان نقطه ی عطف ادامه زندگی نام برد. جوان از همان ابتدا با کنکور مواجه می شود و باید تصمیم به انتخاب ادامه تحصیل یا نه را بگیرد.

اگر تصمیم به  ادامه تحصیل گرفت باید تصمیم به انتخاب رشته ی مورد نظر خود بگیرد. بعد از آن وارد برهه ی ورود به بازار کار شود و کاری برای خود انتخاب کند و البته پس از آن تصمیم به تشکیل خانواده می دهد و تقریبا از این دوره به بعد وارد بخش ثابتی از زندگی خود می شود و البته با چالش های متفاوتی رو برو می شود. پس می توان این دوره را دوره نقش دهنده به زندگی افراد نامید.

بررسی چند ویژگی از نیروی جوان در پیشبرد کارها :

  1. نشاط: نشاط از آن دسته ویژگی هایی است که سبب بالا رفتن کیفیت انجام کار ها می شود. شخصی که به کاری را از روی بی حوصلگی عمل می کند، قطعا کار ها را به طور ناقص و فقط از روی رفع مسئولیت انجام می دهد.
  2. ذهن خلّاق: ای ویژگی باعث نوآوری وشکوفایی در کار ها شده که معمولا با نتایجی از قبیل صرفه جویی در وقت و هزینه، راحتی در عملکرد، سرعت در عملکرد، بهبود کیفیت، جذابیت مضاعف و … همراه است
  3. آشنایی با تکنولوژی روز دنیا: شاید بتوان این عامل را مهمترین ویژگی نیروی های جوان دانست. قطعا یک جوان همزاد پنداری ببیشتری با تکنولوژی های روز دنیا نسبت به افراد مسن تر دارد چرا که تقریبا در یک عصر با هم پا به دنیا گذاشته اند و به همین دلیل با آسانی آن را فرا گرفته و از آن در جهات سرعت،دقت و کیفیت کار خود استفاده می کنند.
  4. انرژی بالا: جوان با توجه به سنش، به بلوغ کامل از لحاظ قوای جسمی رسیده و اعضاء بدنش بدون هیچ فرسودگی است پس کاری که توسط نیروی جوان صورت می گیرد با سرعت بسیار بالای صورت می گیرد.
  5. انطباق پذیری بالا با محیط: یک نیروی جوان می تواند در محیط کار و پروژ های خود با مشکلات و پیش آمد های روبروی خود به راحتی تطبیق پیدا کرده و در صدد حل و رفع آن مشکلات بر آید چنانکه بوجود آمدن این گونه اتفاق ها امری بدیهی و ناگریز است.
  6. شادابی و انعطاف پذیری در سخن: شادابی از ویژگی های مشترک این دوره ی سنی است. ویژگی که سبب می شود تعامل بهتری بین نیروی متخصص و کارفرما ها صورت می گیرد. به طور کلی کارفرمایان همیشه دارای خواسته های یکسانی نیستند و این ویژگی سبب برقرای رابطه های کاری می شود.

شرکت VIRA HOME _ نویسنده:سید علی منبتی

برچسب ها: بدون برچسب
0

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند