سیستم سرمایش و گرمایش

سیستم سرمایش و گرمایش :کنترل هوشمندانه سیستم تاسیسات علاوه بر کاهش مصرف انرژی،می توان شاهد ایجاد محیطی عالی و راحت بود. قابلیت دمای واقعی اطراف خانه هوشمند را می توان بر روی مانیتور دید. لذا شخص مورد نظر به وسیله مانیتور ، دمای دلخواه خود را وارد کرده و در نتیجه سیستم، دمای واقعی در فضای خواسته شده را به دمای مورد نظر و دلخواه شخص می رساند.

با قابلیت هایی که سیستم خانه هوشمند در اختیار شخص مصرف کننده قرار می‌دهد، امکان کنترل سیستم تهویه خانه بر اساس دمای محیط، میزان مصرف و وضعیت خاموشی و روشنایی و باز و بسته کردن پرده‌ها انجام می‌گردد.
برای مثال با تعریف یک برنامه ریزی دلخواه شخص، سیستم تهویه ( گرمایش و سرمایش ) چهل دقیقه‌ بعد از خارج شدن افراد خانواده خاموش و چهل دقیقه قبل از بازگشت افراد به خانه فعال می‌گردد و یا با تعریف سناریو‌های حضور سیستم تهویه ( گرمایش و سرمایش ) یک فضا را بر اساس حضور و یا عدم حضور افراد خانواده کنترل نمود. همچنین مدیریت و مانیتورینگ درجه دمای تمامی خواب ها، دریافت وضعیت سیستم‌های سرمایش و گرمایش به آسانی از راه این مکانیزم و سیستم عالی در دسترس است.

دامنه کنترل و مدیریت سیستم BMS تنها مدیریت و کنترل موتورخانه ها نیست و در واقع همه ی زیرساختها و قابلیت های مربوط به سیستم های حرارت و برودت خانه هوشمند (ساختمان) از جمله سیستم گرمایش از کف ، سیستم گرمایش پکیج ، اسپیلت های سرمایش و گرمایش و حتی کولرهای آبی را در اختیار می گیرد.

بدیهی است که سیستم BMS با توجه به تجهیزات و قابلیت های موجود در خانه هوشمند وارد عمل شده و برنامه های نرم افزاری مختلفی را به نمایش می گذارد که علاوه بر کاهش مصرف، باعث صرفه جویی در افزایش استهلاک و فرسودگی این تجهیزات نیز خواهد شد.

اندازه گیری دقیق دما با امکان خواندن دما از چندین سنسور و متوسط گیری بین آنها، امکان مدیریت سیستم سرمایش و گرمایش از راه دور و از طریق موبایل و لپ تاب از قابلیت های ویژه و خاص سیستم هوشمند در قسمت مدیریت سیستم تهویه( سرمایش و گرمایش )می باشد.

چند نکته ضروری جهت کنترل و اعمال مدیریت بر کولرهای اسپیلت و سیستم گرمایش از کف:

– قبل از مجهز کردن ساختمان به سیستم سرمایش و گرمایش از کف ، می بایست با مسئول شرکت اجرا کننده این سیستم گرمایشی پیرامون امکانات و قابلیت ها و نوع سیستم اجرائی گفت و گو گردد .

– جهت مدیریت راه های آب گرم چرخشی از شیرهای برقی آب استفاده می گردد که می بایست به تعداد مناطق تقسیم شده جهت پوشش ساختمان ، محاسبه و اجرا گردد.

– جهت مدیریت این سیستم نیاز به نصب سنسورهای دما در فضا های گوناگون ساختمان بوده و شخص می تواند دمای دلخواه خود را با توجه به شرایط دمایی آن منطقه ، تعیین نماید.

مزایای سیستم های گرمایشی و سرمایشی هوشمند برای شرایط دمایی منطقه انرژی گرمایی زمین، میزانی از انرژی است که در خاک و آب های زیرزمینی ای که حدود ۲۰۰ متر پایین تر از سطح زمین هستند پیدا می شود. این انرژی پاک و تجدید پذیر است. اگر این سیستم در ۱۰% از ساختمان های جدیدی که در دنیا ساخته می شوند و ۵% از خانه های موجود که بازسازی می شوند اجرا شود، می تواند مقدار انتشار گاز CO2 را تا سال ۲۰۲۶ به مقدار ۴۲ میلیون تن کاهش دهد.

برچسب ها: بدون برچسب
1

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند